22 Nisan 2010 Perşembe

Mektup arkadaşım Deniz Karan

BALON BASKI

Balon çok az şişirilir. Çukur olmayan bir kaba likit boya konur istediğiniz renklerde. Balon içine batırılır ve kağıdın üstüne boyalı kısmıyla tampon yapar gibi baskı alınır. İpek balonla oynamayı çok sever, annişte böyle bir çalışmayla karşısına çıkınca önce şaşkınlıkla baktı. Sonra aynısını tekrarladı. Balonlarla türlü oyunlarımız var bizim. En zevk aldığımız, büyükçe şişirdiğimiz balonu üstüne oturarak patlatmak. Hiç de kolay değil yani. Bak şimdi. Aklıma çocukluğum geldi. Nerden nereye. Uçan baloncu amcalar vardı. Bir demet balonla dolaşırlardı yaz akşamları. Benimde el bileğime bağlıydı balonum. 

Yavrularımında böyle güzel anıları olması dileğiyle, Küçücüük Deniz Karan'a resmimizi gönderiyor, çocuk bayramını içtenlikle kutluyor ve annesi Aynur'a herşey gönlünüzce olsun diyorum.

2 yorum:

  1. Merhaba Sebile, minik kuşun ellerine sağlık, çok yaratıcı gerçekten, çok beğendim:D Merakla bekliyoruz resmimizin gelmesini, umarım sizde bizimkini beğenirsiniz:D Güzel temennilerine canı gönülden katılıyorum, sevgiler...

    YanıtlaSil
  2. minik kuzucuklarım ipek ve sercen bayyamınız kutlu olsun kocaman öpüyorum sizi :))

    YanıtlaSil